دیده بان فلسطین

رحمت الهی در ملکوت

رحمت الهی در ملکوت

تماشا کنید| رحمت الهی در ملکوت

 

ویدیویی بی نظیر از حال و هوای بارانی مسجدالاقصی؛ ترکیب تصاویر ناب این ویدیو با موسیقی آرام عود عربی احساس ویژه‌ای برای بیننده ایجاد می‌کند. حس ملکوت مسجدالاقصی که بارش رحمت الهی آن را غنی‌تر می‌کند. ان شاء الله روزی از نزدیک شاهد بارش رحمت الهی در ملکوت مسجدالاقصی خواهیم بود…

چند قطره از دریای فضیلت مسجدالاقصی:

مسجد الاَقصی نزد مسلمانان، مسیحیان و یهودیان محترم است. از نظر یهودیان بقایای معبد سلیمان، زیرِ مسجد الاقصی قرار دارد. مسلمانان معتقدند پیامبر اسلام از این مکان به معراج رفته است. تا پیش از تغییر قبله مسلمانان در سال دوم قمری، نخستین قبله مسلمانان همین بوده است. ازاین‌رو برخی شیعیان ایرانی در دوره قاجار و پهلوی، هنگام سفر حج، اماکن مذهبیِ بیت‌المقدس ازجمله مسجد الاقصی را هم زیارت می‌کرده‌اند.

احادیث تصریح می‌کنند که مسجد الاقصی در کنار مسجد الحرام، مسجد النبی و مسجد کوفه یکی از چهار مسجد بافضیلت است. در برخی احادیث مسجد کوفه وجود ندارد و مسجد الاقصی در کنار مسجد الحرام و مسجد النبی از مساجد سه‌گانه بافضیلت است. نمازگزاردن یک نماز در مساجد سه‌گانه برابر با هزار نماز در دیگر مساجد است. همچنین بنابر روایات، همه انبیا الهی در شب معراج به امامت نبی مکرم اسلام (ص) در این مسجد نماز خوانده‌اند.

البته در منابع روایی شیعه، احادیثی درباره برتری مسجد کوفه بر مسجد الاقصی نیز وجود دارد.

 

مشخصات بنا

ساختمان مسجد الاقصی، مستطیل‌شکل است و ۸۰ متر طول و ۵۵ متر عرض دارد. ساختمان مسجد بر روی ۵۳ ستون مرمری و ۴۹ پایه بنا گردیده است. همچنین مسجد دارای رواق بزرگی است که بر فراز قسمت میانه آن گنبدی قرار دارد. ناصر خسرو(۳۹۴-۴۶۸ق) جهانگرد قرن پنجم قمری که در سال ۴۳۸ق از بیت‌المقدس دیدن کرده در سفرنامه خود توصیفاتی از مسجد الاقصی ارائه داده و از وجود خادمانی برای آن سخن گفته است.

 

ببینید| مجموعه تصاویر بی‌نظیر از مسجدالاقصی

برچسب ها:

Twitter
Telegram
Facebook
Email