دیده بان فلسطین

روزگاری که آنان می‌گذرانند…

روزگاری که آنان می‌گذرانند...

تماشا کنید| روزگاری که آنان می‌گذرانند…

 

در نوشتار پیش رو گوشه‌ای کوچک اما با تلخی بی‌نهایت از زندگی فلسطینیان و روزگاری که آنان می‌گذرانند را خواهید دید. فلسطینان بسیاری سال‌هاست که روز خود را با تهدید تخریب خانه یا از دست دادن عزیزانشان شروع می‌کنند و به پایان می‌رسانند.  در این باره می‌توان به محله شیخ جراح در قدس اشغالی یا روستای نبی صموئیل اشاره کرد که مورد اخیر نزدیک به ۶۰ سال است چشم طمع صهیونیست‌ها را به خود دوخته است. به هر روی در روزگاری که فریاد حقوق بشر خواهی نظام سلطه گوش جهان را کر کرده و وقیح ترین نوعش را در صفحات مجازی رژیم صهیونیستی می‌بینیم، واجب است صدای واقعی بی صدایان باشیم.

این است روزگاری که آنان می‌گذرانند…

اسرائیل از سال 2009 تا به امروز، بیش از 8 هزار خانه متعلق به فلسطینیان را در اراضی اشغالی تخریب کرده که به موجب آن هزاران نفر آواره و بی سر پناه شدند.

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی  عنوان کرد: اسرائیل در مجموع ۸۷۴۶ خانه و ساختمان فلسطینیان را تاکنون تخریب کرده است.

این گزارش می افزاید: حدود 13 هزار فلسطینی آواره و بی سرپناه شدند و حدود 152 هزار نفر به سبب این تخریب ها متضرر شدند.

بنابر گزارش‌ها رژیم صهیونیستی تا کنون بیش از ۱۵۵۹ خانه را تخریب کرده است.

ساختمان‌های مسکونی و زیرساخت‌های شهری اهداف اصلی تخریب هستند.

معمولا نداشتن مجوز ساخت بهانه تخریب ساختمان‌ها است. این در حالی است که دریافت مجوز ساخت برای فلسطینیان امری تقریبا غیرممکن استت. اسرائیل حتی برای ساخت و ساز در زمین های فلسطینیان نیز به آنان مجوز نمی دهد.

سیاست تخریب منازل فلسطینیان، روش قدیمی اسرائیل از سال 1948 است. اسرائیل از آن زمان بیش از 500 روستا و شهر فلسطینی را تخریب کرده است.

درباره این موضوع اینجا بیشتر بخوانید

پیشنهادات بیشتر:

ببینید| شکوه اهتزاز رنگ‌ها

برچسب ها:

Twitter
Telegram
Facebook
Email